Jak dobrać okulary korekcyjne damskie do kształtu twarzy?

Posted on

Podczas gdy dla niektórych osób noszenie okularów jest przykrą koniecznością, inne z kolei decydują się nad ten gadżet ze względu na jego niezaprzeczalne walory estetyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że okulary korekcyjne damskie można dobrać do kształtu twarzy w ten sposób, by podkreślić swój typ urody. Dzięki właściwym oprawkom można zawsze wyglądać atrakcyjnie, a przy okazji cieszyć się doskonałym wzrokiem.

W jaki sposób określić swój kształt twarzy?

Panie, które chcą zakupić okulary korekcyjne damskie powinny wiedzieć, w jaki sposób określić swój kształt twarzy, by móc dobrać do niego odpowiednie oprawki. W tym celu można udać się do specjalisty, bądź też spróbować podjąć decyzję na własną rękę. Aby określić kształt twarzy, potrzebne jest jedynie lustro oraz szminka. Wystarczy na lustrze odrysować kontur twarzy, a następnie ocenić, jaki kształt powstał w ten sposób.

Jak widać, ocena kształtu twarzy wcale nie jest trudna i skomplikowana i poradzić sobie może z tym każda kobieta.Panie, które chcą zakupić okulary korekcyjne damskie powinny wiedzieć, w jaki sposób określić swój kształt twarzy, by móc dobrać do niego odpowiednie oprawki

Trzeba jedynie pamiętać o tym, że kształt twarzy nie jest jedynym czynnikiem decydującym o tym, jakie okulary korekcyjne damskie należy wybrać w sklepie. Warto także zwrócić uwagę na swój typ urody oraz cechy charakterystyczne. Przykładowo, kolor oprawek okularów może fantastycznie współgrać i podkreślać oryginalny kolor tęczówek. Oprawki można także dobrać w oparciu o kolor włosów czy też najczęściej stosowanej szminki.

Jakie okulary korekcyjne damskie dobrać do poszczególnych kształtów twarzy?

Panie, które posiadają twarz okrągłą, powinny postawić na oprawki, które optycznie ją wydłużają i wyszczuplają. Są to okulary korekcyjne damskie, w których oprawki są prostokątne, kwadratowe bądź też zwężane ku dołowi.

Z kolei te kobiety, które posiadają owalną twarz, mogą wybrać dowolny typ okularów, ponieważ jest to twarz o idealnych proporcjach. Trzeba jednak pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać szerokość okularów – zbyt duże bądź też zbyt wąskie oprawki mogą wyglądać karykaturalnie.

Panie o trójkątnej twarzy mają nieco utrudnione zadanie. Ich oprawki powinny odciągać uwagę od górnej części twarzy, która jest nadmiernie rozbudowana. Stąd też dobrze jest zdecydować się na delikatne oprawki o okrągłym bądź też owalnym kształcie. W przypadku trójkątnej twarzy doskonałym rozwiązaniem są również okulary, które oprawek nie posiadają.

Podsumowując, wybierając okulary korekcyjne damskie warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Odpowiednio dobrane oprawki mogą bowiem podkreślić zalety urody, jednocześnie ukrywając jej mankamenty.