Markowe oprawki dla dzieci – czy warto?

Posted on

W dobie rozwoju technologicznego, a zwłaszcza komputerów i smartfonów, coraz większa liczba dzieci ma problemy ze wzrokiem. Przyjmuje się, że co piąte dziecko ma wadę wzroku i powinno nosić okulary korekcyjne. W dawnych czasach obowiązek ich noszenia był niczym kara dla każdego młodocianego. Na szczęście, obecnie na rynku jest ogromny wybór przeróżnych okularów – tysiące modeli, wzorów i kolorów. Dzięki temu wybór odpowiednich okularów staje się dla naszej pociechy ciekawą przygodą. Kupno markowych oprawek zapewni gwarancję chętnego noszenia ich przez dziecko. Dlaczego? Wyjaśni to poniższy artykuł.

Markowe oprawki dla dzieci – dlaczego warto w nie zainwestować?

Panuje przekonanie, że kupno dziecku markowych oprawek to marnowanie pieniędzy – żywa i pełna energii istota z łatwością może je przypadkiem zniszczyć albo zgubić. Podczas zabawy okulary korekcyjne łatwo potrzaskać, zarysować, złamać czy wygiąć. To prawda, dlatego przewrotną odpowiedzią będzie, że TYM BARDZIEJ dziecko powinno mieć markowe oprawki w okularach. Czemu? Markowe oprawki są robione bardzo solidnie, z najwyższej jakości dostępnych materiałów i tworzyw. Dużo trudniej będzie je uszkodzić dziecku, więc nie będzie potrzeby tak często okularów naprawiać lub wymieniać na nowe. Ostatecznie może wyjść na to, że pozorna oszczędność wyjdzie nad znacznie drożej.

W dobie rozwoju technologicznego, a zwłaszcza komputerów i smartfonów, coraz większa liczba dzieci ma problemy ze wzrokiem

To nie wszystkie zalety. Markowe oprawki dla dzieci są robione nie tylko z starannie dobranych gatunkowo materiałów, ale też komfortowych i lekkich. Nawet dorosły człowiek nie będzie miał ochoty nosić codziennie okularów korekcyjnych, które będą dla niego niewygodne, a co dopiero dziecko. Im lżejsze oprawki, tym mnie wyczuwalne. Jednak nie sama waga ma znaczenie dla wygody, ale też odpowiedni profil i ustawienie nosków, czy miękkie i prawidłowo ustawione zausznice. Nie ma dla naszych pociech bardziej irytującego uczucia, niż zsuwające się okulary podczas zabawy. Z drugiej strony, nie mogą przylegać zbyt mocno, bo spowodują odciski lub bóle głowy i otarcia. Markowe okulary są tworzone przez profesjonalistów, którzy na pewno zwracają na te szczegóły dużo uwagi.

Została jeszcze jedna ważna cecha oprawek markowych, którą w kontekście dzieci dorośli zwykle pomijają – dobry wygląd. Opiekunowie zwykle skupiają się nad funkcjonalnością i wygodą okularów, a dzieci martwią się o opinię swoich kolegów i koleżanek, która jest szalenie ważna podczas dorastania. Markowe oprawki zostały zaprojektowane przez mistrzów w swoim fachu, są ładne, designerskie i mają szansę przypaść do gustu dzieciom. Już dawno w szkołach nie dokucza się okularnikom.

Warto też przypomnieć, że wzrok dziecka cały czas się rozwija i kształtuje – dla jego zdrowia lepiej jest postawić na najwyższą jakość.

Okulary korekcyjne dla dziecka – jak kupić?

Najważniejszą kwestią podczas kupowania dziecku okularów jest to, by go nie zniechęcić już na samym początku do ich noszenia. Nie można mówić o zakupach jak o czymś przykrym, jak o karze, tylko o ekscytującej przygodzie. Najlepiej wybrać się z dzieckiem do salonu optycznego i pozwolić mu samemu wybrać oprawki, jeśli oczywiście jest w wieku, który na to pozwala. Czasami niewtrącanie się w wybór pociechy może być wyjątkowo trudne, ale to właśnie ono ma nowe okulary korekcyjne nosić i pokochać. Warto wcześniej wykonać sprawdzenie w Internecie, które salony są szczególnie przyjazne dziecięcej klienteli. Wesoła wizyta w salonie, przymierzanie nowych oprawek i wybór wymarzonych – to powinno być miłe wspomnienie dla dziecka, a nie smutny obowiązek. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że będzie je chętnie nosić.