Na co zwracać uwagę wybierając okulary korekcyjne?

Posted on

Jeszcze do niedawna okulary przez wiele pań traktowane były jako element negatywnie wpływający na urodę. Wszystko zmieniło się od czasu, gdy za okulary damskie korekcyjne (https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie-404.html) i ich design zabrali się projektanci z największych domów mody. Z każdym rokiem okulary stają się coraz bardziej pożądanym dodatkiem, a duża część kobiet decyduje się na noszenie tak zwanych zerówek, aby zyskać ciekawy element codziennej stylizacji.

Jak dobrać oprawki korekcyjne?

Jeszcze do niedawna okulary przez wiele pań traktowane były jako element negatywnie wpływający na urodęPierwszym krokiem podczas wyboru okularów powinno być dokładne przestudiowanie kształtu twarzy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ inaczej prezentują się w okularach panie o twarzy trójkątnej, a inaczej kobiety o twarzach na przykład kwadratowych. Posiadając wiedzę o kształcie swojej twarzy będzie możliwość doboru takich oprawek, które zamaskują niedoskonałości oraz podkreślą to co warto pokazać.

  • Twarz okrągła – najlepiej zaprezentuje się w okularach, które wyciągną rysy. Przy twarzy okrągłej warto wypróbować oprawki prostokątne.
  • Twarz podłużna i wąska – dobrze jest wybrać okulary, które przykują uwagę bocznymi elementami. Mogą to być na przykład szerokie zauszniki lub ich kontrastowy w stosunku do reszty kolor.
  • Twarz w kształcie odwróconego trójkąta. Mamy w tym przypadku do czynienia z wąskim czołem i szerszą brodą. Dlatego sprawdzą się oprawki większe i o nieszablonowych kształtach. Idealne będą okulary motylki.
  • Twarz serce – na górze szersza i zwężająca się ku dołowi. Tutaj odwrotnie niż poprzednio należy dążyć do zwężenia górnej części poprzez zastosowanie okularów delikatnych i subtelnych. Najlepiej sprawdzi się kształt prostokąta.

Okulary pochodzące z kolekcji najbardziej znanych domów mody wyróżniają się swoją wysoką jakością wykonania

Okulary korekcyjne modne czy wygodne?

Na szczęście nie trzeba już zastanawiać się nad tym co jest ważniejsze. Współcześnie kobiety noszące okulary mogą w takim samym stopniu zadbać o swój wzrok oraz jednocześnie wyglądać elegancko i intrygująco. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch lub trzech par okularów korekcyjnych. Dzięki temu można je dobierać odpowiednio do okazji. Jednak nawet przy jednej parze jest możliwość wybrania takiego egzemplarza, który w pełni odda charakter i styl danej osoby.

Dobrej jakości okulary korekcyjne

Okulary pochodzące z kolekcji najbardziej znanych domów mody wyróżniają się swoją wysoką jakością wykonania. Oprawki wytwarzane są z wysokogatunkowych i lekkich tworzyw sztucznych lub materiałów metalowych. Projektanci dążą do tego, aby zarówno oprawki jak i szkła były komfortowe w użytkowaniu. Okulary muszą dobrze przylegać, ale nie mogą powodować uszkodzeń naskórka lub uwierać przy uszach lub w okolicach nosa.