Okulary korekcyjne męskie

Posted on

Okulary służą nie tylko do korygowania wad wzroku, ale są także istotną częścią garderoby. Ze względu na to, że twarz skupia największą uwagę drugiego człowieka, okulary muszą być dobrane do jej kształtu, a ich kolor musi współgrać z kolorem zarostu i włosów oraz brwi, a także oczu.

Jak dobrać okulary do poszczególnych typów twarzy?

Wyróżnić można następujące kształty twarzy:

  • owalna – ma regularne proporcje i zaokrągloną linię brody i czoła, a najszersza jest w okolicach kości policzkowych. Do tego typu twarzy pasują każde oprawki. W przypadku wysokiego czoła należy wybrać grube oprawki i duże okulary,
  • okrągła – kształtem przypomina koło i do takiego kształtu pasują oprawki kanciaste w kształcie prostokąta,
  • kwadratowa – taka twarz ma podobną szerokość i wysokość, a także przypomina kształtem kwadrat. Szczęka i czoło są szerokie. Do takiej twarzy pasują okulary w szerokich oprawkach o lekko zaokrąglonych krawędziach,
  • prostokątna – charakteryzuje się kanciastą szczęką oraz czołem i jest podłużna, a okulary powinny zakryć środkową część twarzy. Najlepiej wybrać oprawki o szerokich zausznikach w celu poszerzenia twarzy,
  • trójkątna – taka twarz charakteryzuje się wąskim podbródkiem i szerokim czołem. Przy tym typie twarzy sprawdzą się okulary o zaokrąglonej dolnej krawędzi.

Jak dobrać okulary korekcyjne męskie?

Jeśli nosząc okulary, chcemy się wyróżnić, wówczas trzeba postawić na okulary korekcyjne męskie w żywych kolorach oraz modnych wzorach, np. w paski. Kolor oprawek warto dobrać pod względem koloru włosów, brwi, oczu, a także zarostu. Czarne i srebrne oprawki pasują do ciemnych włosów, natomiast oprawki brązowe i złote sprawdzą się u mężczyzn o jasnych włosach. Ciekawym wyborem są okulary z oprawkami transparentnymi, które nie są bardzo widoczne.

Okulary korekcyjne męskie powinny być solidne, ponieważ będą one używane codziennie przez kilka lat. Oprawki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na to jak okulary są wykonane, ponieważ muszą być one bezpieczne podczas użytkowania, a także funkcjonalne.

Dobierając okulary do kształtu twarzy, trzeba zwrócić uwagę na to, aby były one wygodne, nie spadały z nosa podczas pochylania się, a także nie uciskały na nos, uszy oraz głowę. Okulary muszą być lekkie i powinny być wyposażone we fleksy, które są sprężynującymi zawiasami. Zauszniki muszą natomiast przylegać do skóry, a nie tylko opierać się o uszy.

Podczas wyboru okularów trzeba przymierzyć kilka par i spośród nich wybrać odpowiednią dla siebie.