Wybór szkieł korekcyjnych

Posted on

Większość ludzi posiada wadę wzroku. Niestety znacząco utrudnia to codzienne funkcjonowanie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest szkło korekcyjne z Eyewear24.

Korekcja wady wzroku

Rozmaite wady wzroku można skorygować właśnie przy pomocy szkieł korekcyjnych. Trzeba jednak najpierw przeprowadzić badanie wzroku, które pomoże określić dokładne parametry soczewek. Przy dopasowywaniu okularów korekcyjnych, należy wziąć pod uwagę takie parametry jak moc sferyczną. Kluczowe są też antyrefleksy oraz powłoka zapobiegająca parowaniu. Są to czynniki, które wyraźnie wpływają podnoszą komfort użytkowania. Na recepcie okularowej zapisywane są z reguły wyniki badania okulistycznego. Przede wszystkim należy określić, czy szkła mają służyć widzeniu do dali, czy może do bliży. Do codziennych czynności, takich jak jazda samochodem oraz chodzenie wykorzystywane są okulary do dali. Z kolei do czytania lepiej sprawdzą się okulary do bliży, które wykorzystywane są przy czynnościach wykonywanych z bliskiej odległości. Dalekowzroczność korygują z reguły okulary do bliży, jednak warto mieć na uwadze, że krótkowzroczność również mogą korygować. Dioptrie określają zdolność oka do ostrego widzenia. Jest to jeden z najważniejszych parametrów stosowanych w okulistyce. Stosuje się go, żeby określić dokładną moc szkieł okularów korekcyjnych. Dalekowidzom dedykowana jest oczywiście dodania moc sferyczna. Wada krótkowzroczności jest korygowana przez okulary o ujemnej mocy dioptrii.

Badanie u optyka

Specjalistyczne badanie u optyka powinno zawsze poprzedzać zakup okularów. Na wystawionej recepcie powinny być przedstawione wszystkie parametry szkieł korekcyjnych. W takiej sytuacji nie ma możliwości, żeby coś poszło nie tak. Jednak nie wszyscy decydują się na taką konsultację i decydują się na zakup w ciemno. Należy jednak pamiętać, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ szkła korekcyjne nie spełniają wtedy w ogóle swojej funkcji. Zakup okularów o niewłaściwej mocy jest najbardziej oczywistym problemem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wada wzroku może się pogłębiać. To oznacza, że wada mogła się zwiększyć, jeżeli minęło dużo czasu od zakupu poprzednich okularów. Jeśli okulary są źle dopasowane to w czasie noszenia mogą pojawiać się migreny oraz stany zapalne spojówek. Może to skutkować także pogorszeniem wzroku, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Powłoki antyrefleksyjne oraz fotochromy mogą znacząco zwiększyć komfort użytkowania szkieł korekcyjnych. Warta uwagi jest także powłoka neutralizująca niebieskie światło oraz hydrofobowa.